5. Akdeniz Bilişim Zirvesi

V. Akdeniz Bilişim Zirvesi, 09 Aralık 2017’de Mimar Sinan Kongre ve Sergi Merkezi’nde teknolojipazar.com’un ana sponsorluğunda Antalya’da gerçekleşti.

9 Aralık tarihinde Piksel Akademi tarafından düzenlenen, bu yıl Teknlojipazar.com ’un ana sponsor olduğu ve Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı 3. Akdeniz Bilişim Zirve’si, Antalya’dan tüm Türkiye’ye yayılan bilişim rüzgarını başarıyla tamamladı. Sadece Antalya merkezli düzenlenen bir etkinlik olmaktan çıkıp tüm Akdeniz’in etkinliği haline gelen Zirve’de 2064 kayıtlı katılımcı, 100 VIP konuk ve 12 konuşmacı ile 9 Aralık 2017 saat 9:30’da bilişimin kapıları Akdeniz’e açıldı. Etkinlikte sektörün önde gelen isimleri ile Endüstri 4.0, Siber Güvenlik, Dijital Para, Girişimcilik, Bilişimde Farkındalık, Algı Yönetimi, Dijital Pazarlama, Dijital Tasarım, Yeni Nesil İş Modelleri ve Xamarin konularına değinildi.

Koray KOCABALKAN’ ın sunumu ile Piksel Akademi kurucu ortağı ve Akdeniz Bilişim Zirvesi Organizasyon Komite Başkanı Emrah KOZAN 3. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nin açılış konuşmasını yaptı.

Zirve’nin ilk konuşmacısı internet ve teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin 3. kişisi seçilmiş olan Haydar ÖZKÖMÜRCÜ ‘Growth Hacker’ isimli sunumuyla katılımcılarla sahnede buluştu.Ardından Doğuş Yayın Grubu’nda Software Specialist olarak başladığı göreve Innovation Manager olarak devam etmiş, halen Microsoft tarafından düzenlenen birçok etkinlikte etkin olarak (Konuşmacı, Eğitimci) görev almakta ve yine Microsoft bünyesinde teknoloji etkinlikleri düzenlemekte olan Engin POLAT konuşmasını yaptı.

Üçüncü konuşmacı olarak sahne Mayasoft Bilgi Sistemleri’nin Profesyonel Hizmetler Direktörlüğü’nü aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı’nın kuruculuğunu yapan Hakan UZUNER’deydi. Sonrasında SEO alanındaki çalışmalarına 2007 yılında başlayan, ‘Uzmanından SEO ve Sorularla SEO’ kitaplarını yazan Kaan GÜLTEN seyircilerle buluştu.

Genç girişimcilere destek veren zirve Fikir Atölye projesiyle genç girişimci Alp Can BASMACI’yı da sahnede ağırladı. Genç girişimcinin konuşması akabininde Akdeniz Bilişim Zirvesi Organizasyon Komite Başkanı, Piksel Akademi Kurucu-Ortaklarından ve Yazılım – XAMARIN Uzmanı olan Raifhan AYDIN konuşmasını yaptı.

Ardından 2017’de temelleri üzerinde yükselen AKINROBOTICS Fabrikası’nın resmi açılışını yaparak dünyada ilk seri üretim yapan Robot Fabrikası olarak tarihe geçmiş, AKINSOFT’un kurucusu olan Özgür AKIN sahnedeydi. 8.Sırada Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığında Uzman olarak görev alan, ‘Ayan’ın İnternet Sırları, APPInventor ile Mobil Uygulama Geliştirme, Sosyal Ağlar Tarihi ve Girişimcinin Yol Haritası’ isimli kitapların yazarı olan Buğra AYAN konuşmasını yaptı.

Son olarak ilk Türkçe Oyunlaştırma kitabının yazarı, GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Türkiye temsilcisi ve GWC16 Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda sunum yapan ilk ve tek Türk olan Ercan Altuğ YILMAZ sahnedeydi.

Konuşmacıların sunumlarını bitirmesinden hemen sonra, Akdeniz Bilişim Zirvesi’nin katılımcılara hediye ettiği, Eset ve Teknolojipazarı.com’un sponsorluğunda çekilişler yapıldı. Çekiliş sonunda katılımcılara 3 adet Samsung Galaxy Tab3 lite T113, XBOX, Samsung Galaxy Tab3 lite T116 ve tüm katılımcılara 3 aylık lisanslı antivirüs (ESET), 10 adet lisanslı antivirüs verildi.

Akdeniz Bilişim Zirvesi’nden sonra katılımcıları esas alan istatistik bilgilere baktığıldığında:

Zirveye 600’den fazla kişi şehir dışından dahil oldu. Katılımcıların 870’i öğrenci, 130’u akademisyen ve 1000 kadarı sektör profesyonelinden oluşuyordu.